Alenka stůně

DSCF8327-a.JPG

Český červený kříž zahájil v březnu 2009 projekt výuky v Mateřských školkách a 1. třídách Základních škol s názvem Alenka stůně. Celý projekt je zaměřen na prevenci a výuku předlékařské první pomoci. Držíme se hesla „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najde“.

Naše první Mateřská škola byla z Karviné na Dačického ulici ve třídě Broučků. Pro děti jsme si připravili běžné úrazy, se kterými se mohou setkat jak doma, tak na dětském hřišti a třeba i ve školce. Lektorka a maskérka v jedné osobě dětem realisticky znázorňovala poranění – odřeniny, krvácení, popáleniny, modřiny apod.. Děti potom s námi horlivě diskutovali jak vše ošetřit a jak se postarat o zraněného kamaráda. Maskovaná poranění byla vytvářená pomocí polev a marmelád, takže děti si na namaskovaných ranách i pochutnaly.
 
Dále jsem se zaměřili na prevenci. Diskutovali jsme s dětmi o tom, že nesmějí chodit s tetami ani strejdy za bonbónky a čokoládky a také když najdou na dětském hřišti injekční jehlu tak na ní nesmějí šahat apod.
 
Celý projekt je postaven formou besedy mezi lektorem ČČK a dětmi. Délka besedy je max. 45 minut.
 
Cena: 250,- Kč, doprava mimo Karvinou 200,- Kč
 
Ve fotogalerii si můžete prohlídnou fotografie z akce.

 

Tvé hodnocení: Žádný Průměr: 4.5 (2 hlasování )

Komentáře

Re: Alenka stůně

Skvělý nápad :)

Aktivní témata