Moravskoslezský kraj daroval OS ČČK Karviná sanitní vozidlo

Již v loňském roce jsme krajskému úřadu, konkrétně odboru zdravotnictví předložili projekt se žádostí o bezplatné převedení sanitního vozidla z ÚSZS MSK, ve kterém byla popsána činnost OS a potřebnost zásahového vozidla k naší činnosti při zdravotnických asistencích a mimořádných událostech či živelných katastrofách.

Dne 1. 3. 2012 došlo k oficiálnímu předání sanitního vozidla Renault Master s vysokou zástavbou typu RZP, světelným a zvukovým výstražným znamením do vlastnictví OS ČČK Karviná. Toto vozidlo bylo darováno Moravskoslezským krajem a to z ÚSZS MSK na základě rozhodnutí krajské rady.

Chtěli bychom poděkovat Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje a ÚSZS MSK za podporu naší činnosti a pomoc při zajišťování kvalitnější a komfortnější předlékařské první pomoci na zdravotnických asistencích, kde toto vozidlo funguje jako mobilní ošetřovna nebo v případě krizových situací k evakuaci imobilních občanů z postižených oblastí.

Z vlastních prostředků jsme vozidlo plně vybavili obvazovým materiálem, volně dostupnými léky, přístrojovým vybavením jako je tonometr, glukometr,  monitor PROPAQ 102 EL pro základní diagnostiku, odsávačka ACCUVAC Basic, externí defibrilátor. Samozřejmostí jsou multifunkční polohovatelné nosítka, scoop rám,  transportní křeslo, transportní plachta,  vakuové dlahy, krční límce.

Pro bezpečnost posádky při zásahu v terénu a dobrou komunikaci mezi jednotlivými členy je vozidlo vybaveno ochrannými přilbami a přenosnými radiostanicemi.

V rámci činnosti ČČK  se jedná již o druhé vozidlo tohoto typu a vybavení v Moravskoslezském kraji.

Další foto naleznete zde.

 

Tvé hodnocení: Žádný Průměr: 1 (1 vote)

Aktivní témata