Městské kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 18. 4. 2013 proběhlo městské kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků, které se konalo v prostorách ZŠ U Lesa v Karviné.
Tradičně byly připravena čtyři soutěžní stanoviště, na kterých měly jednotlivé hlídky ošetřit dané poranění. Figuranti z řad žáků ZŠ, na které se soutěž konala bravurně simulovali zranění, která byly pro soutěžící přichystány. Setkat se zde mohli s například s popáleninou II. stupně, žilním krvácením, odřeninou nebo tak závažným stavem jako je kardiopulmonární resuscitace.
Celkem se soutěže zúčastnilo 85 žáků 1. a 2. stupně ZŠ. I když se jednalo o městské kolo, nezúčastnily se ho jen družstva z karvinských škol, ale přijeli soutěžit i družstva z Bohumína, Havířova, Šenova a Českého Těšína.
Do oblastního kola této soutěže, které se koná 6. 5. 2103 v prostorách zahrady u Oblastního spolku ČČK Karviná postoupily první 4 družstva z každého stupně.
Touto cestou bych chtěl poděkovat vedení ZŠ U Lesa v Karviné za poskytnutí prostor pro konání městského kola a Mgr. Martě Sedláčkové za pomoc při jeho organizaci.

 

PřílohaVelikost
Městské kolo HMZ 18.4.2013.xls29 KB
Nehlasováno

Aktivní témata